Výpověď smlouvy Chytré karty DPMD, kterou jste obdrželi 31.1.2018, se týká pouze platební funkce karty; dopravní časový kupón zůstává v platnosti i nadále!

Pro dopravu
Pro hrazení jízdného a pro přiřazení časového kupónu v MAD Děčín
Dobíjitelná
V hotovosti i online přes internetovou samoobsluhu
Bezkontaktní
Placení probíhá pouhým přiložením karty k terminálu
Bezpečná
Placení je omezeno pouze do výšky kreditu na kartě

O chytré kartě DPMD

Základní charakteristika karty:

 • Karta se aktivuje při prodeji na přepážce DPMD anebo pomocí internetové samoobsluhy
 • Karta lze použít v systému MAD jak k platbám za jízdné, tak i pro přiřazení časového kuponu.
 • Kartu lze využít i v jiných dopravních prostředcích umožňujících platbu bezkontaktní platební kartou.
 • Kartu lze dobíjet (v hotovosti na přepážce DPMD, v  hotovosti na Sazka terminálech, bankovním převodem, online pomocí jiné platební karty s technologií 3D Secure
 • Kartu lze používat pro nákupy zboží nebo služeb v obchodech/na internetu v síti VISA
 • Obsluha karty (kontrola zůstatku, přehled historie plateb a online dobíjení z jiné platební karty) probíhá pomocí internetové samoobsluhy.
 • Při poklesu zůstatku pod 100 Kč budete zdarma informováni pomocí SMS na Váš mobilní telefon.
 • Karta je platná po dobu 3 let.

Více informací na stránce DPMD: www.dpmd.cz

 

Výhody karty

 • Pro hrazení jízdného v MAD Děčín
 • Pro přiřazení časového kuponu pro MAD Děčín
 • Pro zakoupení integrované papírové jízdenky DÚK v autobusech DPMD
 • Bezkontaktní
 • Dobíjitelná
 • Využití pro platbu za zboží a služby

Časté dotazy

Děčínská karta je předplacená platební karta VISA určená primárně pro přiřazení dopravního kuponu nebo na hrazení jízdného v MAD města Děčín. V autobusech dopravního podniku lze s touto kartou zakoupit i integrovaný papírový jízdní doklad DÚK, nebo je ji možné využít k hrazení jízdného v ostatních dopravních prostředcích pokud umožňují platbu platební kartou. Zároveň Vám ukáže jednoduchý a bezpečný způsob plateb za každodenní potřeby. Užijte si pohodlí, plaťte pouze do výše kreditu na kartě v dopravě, obchodech i na internetu za zboží i služby v rozsáhlé síti Visa v celé České republice.

! Před prvním použitím je nutné kartu aktivovat.

Děčínskou kartu i náramek s mikrokartou získáte na pobočce Dopravního podniku města Děčín - terminál DP v Uhelné ulici.

Před prvním použitím si kartu nebo zakoupený náramek s mikrokartou aktivujete na pobočce Dopravního podniku města Děčín - terminál DP v Uhelné ulici. Zde vás ochotně a zdarma provede procesem registrace pověřený pracovník. Další možností je aktivace na samoobslužných stránkách www.cardmin.cz.

Pro aktivaci si připravte svoji kartu, bezpečnostní kartičku s aktivačním kódem a svůj mobilní telefon. V případě, že klient je osobou mladší 18ti let (a starší 6ti let), provozovatel této služby vyžaduje v rámci registrace a aktivace vždy také osobní a kontaktní údaje zákonného zástupce klienta v rozsahu jméno, příjmení, datum narození, adresa pobytu, email a telefonní číslo.

Aktivace probíhá ve třech krocích:

1)    identifikace platební karty a zadání aktivačního kódu z bezpečnostní kartičky

2)    vyplnění kontaktních údajů (jméno, příjmení, datum narození, trvalá adresa + email) a  telefonního čísla

3)    volba hesla do internetové samoobsluhy

Díky aktivaci budete moci kartu používat a zároveň budete mít přístup do internetové samoobsluhy, kde získáte:

 • přehled o platbách a zůstatku na kartě
 • možnost úprav limitů a povolených plateb
 • možnost okamžitě dobít kartu z jiné platební karty
 • možnost změnit PIN kód

! Na tel. číslo spojené s kartou jsou zdarma zasílány zprávy při poklesu zůstatku pod 100Kč.

Děčínská karta nebo náramek s mikrokartou pořídíte za cenu 295 Kč včetně 200 Kč kreditu. Aktivace a vedení předplacené platební karty je zdarma, stejně jako veškeré platby v obchodě i na internetu. Informace o poplatcích spojených s používáním karty naleznete na internetových stránkách této služby.

Děčínskou kartu i náramek s mikrokartou lze využívat již od 6 let věku dítěte, záleží na uvážení rodiče nebo zákonného zástupce, který musí s využíváním karty souhlasit a podílet se na aktivaci karty. Více informací naleznete v Obchodních podmínkách této služby. 

K Chytré kartě DPMD lze přiřadit časový kupon buď na terminálu DP v Uhelné ulici nebo pomocí eshopu DPMD. Pak stačí pouze přiložit kartu nebo náramek s mikrokartou ke čtečce na oranžovém validátoru.

V případě hrazení jízdného v autobusech DPMD řidiči sdělíte, jakou jízdenku chcete a přiložíte po vyzvání řidiče kartu nebo náramek s mikrokartou ke čtečce na oranžovém validátoru. Odeberete si vytištěnou jízdenku. Systém je nastaven tak, jak jej důvěrně znáte. Takto je možné si v autobusech DPMD zakoupit i integrovanou papírovou jízdenku nejen ve městě, ale i do jiných zón. Žádné zadávání PINu není nutné. Více k odbavení platby v autobusech naleznete na oficiálních stránkách DPMD.
 
U obchodníků lze Chytrou kartu DPMD používat stejným způsobem jako každou jinou platební kartu. Při bezkontaktních platbách do hodnoty 500 Kč se nemusíte zdržovat zadáváním PIN kódu. Nad tuto částku si platební terminál vyžádá potvrzení transakce a zadání 4místného PINu. PIN naleznete na bezpečnostní nálepce v dolní části dopisu, který je součástí balení karty.
 
! V případě náramku s mikrokartou lze provádět pouze právě bezkontaktní transakce.
 
 

Při platbách do hodnoty 500 Kč se nemusíte zdržovat zadáváním PIN kódu. Tuto možnost využijete výhodně jak při platbách v autobusech dopravního podniku, tak i u obchodníků. V rámci bezkontaktních plateb je z bezpečnostních důvodů nastaven také tzv. souhrnný limit pro bezkontaktní platby, který činí 1 500 Kč. V případě překročení tohoto limitu není možné platbu dokončit a je nutné vložit kartu do platebního terminálu a zadat PIN kód. Poté je opět možné u plateb do 500 Kč platit bezkontaktně a bez zadání PINu. Možnost bezkontaktních plateb označuje černý symbol na přední straně karty nebo mikrokarty.

Výběr hotovosti z bankomatu pomocí Děčínské karty probíhá bezpečně zadáním PIN kódu. PIN naleznete na bezpečnostní nálepce v dolní části dopisu, který je součástí balení karty. Po přečtení PIN kódu a jeho zapamatování doporučujeme tento dopis uschovat na bezpečném místě, protože údaje v něm uvedené budete potřebovat mimo jiné i při komunikaci se zákaznickou linkou a pro další důležité úkony s kartou.

! v případě náramku s mikrokartou je možné uskutečnit výběry pouze na bezkontaktních bankomatech.

Chytrou kartu DPMD lze dobíjet opakovaně následujícími způsoby:

1) V hotovosti na pobočce Dopravního podniku

Za asistence pověřeného pracovníka Dopravního podniku je možné dobíjet Děčínskou kartu i náramek s mikrokartou hotovostí na pobočce Dopravního podniku - terminál DP v Uhelné ulici. Stačí předložit Děčínskou kartu nebo náramek s mikrokartou a zvolenou částku pro dobití. Dobití tímto způsobem je okamžité a zdarma.

2) V hotovosti na SAZKA terminálu

Stačí obsluze předložit kartu nebo mikrokartu a zvolit částku pro dobití.

Dobití tímto způsobem je okamžité a stojí 25 Kč.

! Více jak 5. 000 terminálů Sazky je připraveno pro tuto službu, kromě terminálů na České poště

3) Bankovním převodem s údaji na zadní straně Chytré karty DPMD

Ve svém internetovém bankovnictví nebo v bance zadejte platební příkaz v požadované výši s následujícími údaji:

 • číslo bankovního účtu: 602 6644 602/0800
 • variabilní symbol: osmimístný kód, který je uveden na zadní straně karty nebo na zadní straně plastového rámečku od mikrokarty.

Dobití trvá 1-3 pracovní dny a stojí 2 Kč.

Předplacená platební karta i náramek s mikrokartou mají tři možné zákaznické úrovně limitů. Vše o limitech naleznete v sekci Limity na internetových stránkách této služby.

Pokud jste při aktivaci karty nedokončili proces přihlášení do internetové samoobsluhy a chcete si jej zřídit dodatečně, je možné využít několika možností:

1) Při aktivaci karty nebylo zvolené heslo: V uvítacím e-mailu máte odkaz, na který můžete kliknout a pokračovat ve vytvoření přístupu do internetové samoobsluhy.

2) Při aktivaci karty nebyla zadána e-mailová adresa: Kontaktujte naši zákaznickou linku a po ověření PUK kódem z bezpečnostní kartičky požádejte o zadání vaší e-mailové adresy. Poté na internetové stránce této služby pod přihlašovací tabulkou klikněte na odkaz „Zapomněli jste heslo?“. Na e-mailovou adresu vám přijde odkaz na volbu hesla a dokončení přihlášení do internetové samoobsluhy.

Informace o platbách a zůstatku lze jednoduše zjistit v internetové samoobsluze této služby. Zároveň je zde možné editovat všechny osobní údaje zadané při aktivaci, zakázat či povolit různé typy transakcí kartou nebo nastavovat limity plateb.

1) S Děčínskou kartou prostřednictvím bankomatu za poplatek 10 Kč, který je strháván ze zůstatku karty. S náramkem s mikrokartou lze použít pouze bezkontaktní bankomaty.

2) Zasláním SMS zprávy z telefonního čísla, které bylo použito při aktivaci Chytré karty DPMD a to s textem: Zustatek variabilní symbol, (například: Zustatek 12345678) na telefonní číslo +420 736 350 115. Obratem obdržíte SMS s výší aktuálního zůstatku na kartě. Tato služba je zpoplatněna částkou 5 Kč a je strhávána ze zůstatku karty.

Kontaktní údaje zadané při aktivaci Chytré karty DPMD můžete jednoduše změnit v internetové samoobsluze této služby v sekci Můj profil.

Po přihlášení do internetové samoobsluhy na stránkách této služby v sekci Nastavení karty máte možnost kdykoliv zakázat či povolit platby na internetu, v obchodě nebo výběry z bankomatu.

Operátor Zákaznické linky bude jednat pouze s osobou, která je držitelem karty nebo jejím zákonným zástupcem. Pro identifikaci volajícího bude operátor požadovat:

·  číslo čárového kódu karty, které se nachází na zadní straně karty nebo variabilní symbol, který je zde také uveden

·  bezpečnostní údaje z Bezpečnostní kartičky, která je součástí balení karty

Heslo do internetové samoobsluhy jednoduše obnovíte na internetové stránce této služby pod přihlašovací tabulkou, kde naleznete odkaz „Zapomněli jste heslo?“ Na vaši e-mailovou adresu, která byla uvedena při aktivaci karty, přijde odkaz na zadání nového hesla.

Pokud chcete pouze změnit PIN ke své Chytré kartě DPMD, můžete tak učinit v bankomatu kdekoliv v ČR (u náramku s mikrokartou použijte pouze bezkontaktní bankomaty). Nejdříve se zadává původní PIN a poté si určíte PIN nový. Pokud jste PIN zapomněli a chcete si ho obnovit, můžete tak učit v sekci Nastavení karty po přihlášení do internetové samoobsluhy. Změna je zpoplatněna dle Ceníku této služby.

! Po změně PINu je v případě platební karty nutné provést první platbu kontaktně, aby se nový PIN propsal do systému.

Neprodleně kontaktujte Zákaznickou linku na telefonním čísle 848 111 202, kde Vám rádi pomůžeme.

V případě platby v cizí měně nebo platby autorizované nejprve v českých korunách, ale nakonec zúčtované společností VISA v cizí měně, je na částku platby aplikován směnný kurz. Ve chvíli provedení platby se pro výpočet používá aktuální směnný kurz, který je v případě zahraničních plateb (plateb v cizí měně) stanoven společností VISA z cizí měny na české koruny směnným kurzem. Tento kurz však společnost VISA nezveřejňuje. Při provedení platby tak dojde na vaší kartě k blokaci této částky násobené koeficientem 1,04, který eliminuje případný nedostatek peněz na kartě v čase zaúčtování platby. Následně při zaúčtování platby, k němuž standardně dochází do 2-5 dnů od provedení platby, je na platbu aplikován směnný kurz. Finální výše platby požadovaná společností VISA je poté násobena aktuálním kurzem publikovaným na internetových stránkách této služby. Debetní platba je zpracována dle aktuálního kurzu, který je tvořen vynásobením aktuálního kurzu Kč/EUR České spořitelny “ČS devizy prodej” a koeficientu 1,02, a kreditní platba vynásobením aktuálního kurzu Kč/EUR České spořitelny “ČS devizy nákup”.

! Na internetových stránkách karty je vždy zobrazen aktuálně používaný směnný kurz. Historii kurzů lze zjistit v historickém kurzovním lístku České spořitelny analogicky dle výše uvedených výpočtů.

*zahraniční platby jsou další připravovanou službou Děčínské karty.

Službu provozuje dceřiná společnost České spořitelny, a.s., společnost MOPET CZ a.s. ve spolupráci s Českou spořitelnou a Dopravním podnikem města Děčín. Více informací o společnosti MOPET CZ a.s. můžete nalézt na stránkách www.mopetcz.cz.

Napište nám a my rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

Aktuální směnný kurz

Cena EUR prodej:
Cena EUR nákup:

Kontakty

Obecné dotazy:
Pracovní dny 9:00 - 17:00

Blokace karty:
Non-stop

Kontaktní formulář

Předlacené karty provozuje společnost MOPET CZ a.s., dceřiná společnost České spořitelny, a.s. a ve spolupráci se společnostmi VISA a Mastercard. Společnost MOPET CZ a.s. je regulovaná Českou národní bankou a vlastní licenci pro vydávání elektronických peněz. Máte zájem o vydání vlastní předplacené karty? Kontaktujte nás na info@mopetcz.cz